Na Polanie Szymkówka, uznawanej za magiczne miejsce na Podhalu, w 2014 r. powstały trzy niezwykłe domki – drewniane szałasy mieszkalne. Stworzono je z myślą o tych, którzy po prostu – kochają góry, cenią sobie naturalną kuchnię regionalną i chcą spędzić chociaż kilka dni w kontakcie z surową i piękną naturą Podhala.
Unikalna oferta noclegów to trzy repliki tatrzańskich szałasów: z Hali Kondratowej, Płaśni Sołtysiej oraz Polany Upłaz Dolna. Wszystkie domki posiadają wyposażone w pełni aneksy kuchenne, ekologiczne kominki oraz tarasy widokowe z wygodnymi fotelami i stolikami kawowymi, a Płaśnia Sołtysia dodatkowo saunę.
Dla Gości chcących skorzystać z menu a la carte Karczmy Widokowej Szymkówka przygotowaliśmy rabat w wysokości 10%.
Obiecujemy – spędzicie niezapomniane chwile na Polanie Szymkówka; bo czyż może być coś piękniejszego niż niczym nie przysłonięty widok na majestatyczną panoramę Tatr za oknem, rozgwieżdżone niebo i szum tatrzańskich sosen do snu…? A być może będziecie tymi szczęśliwcami, którzy będą mieli szansę usłyszeć pomruki Halnego bezpiecznie schronieni w „prawdziwych” pasterskich szałasach.
Hala Kondratowa
Dwupoziomowy domek z widokiem na Tatry
- Powierzchnia 55m2
- Salon z w pełni wyposażonym aneksem kuchennym i ekologicznym kominkiem
- Taras widokowy z bezpośrednim wyjściem z salonu
- 3 komfortowe sypialnie (jedna przeznaczona dla 2 osób z łożem małżeńskim, druga dla 3 osób z jednym łożem małżeńskim oraz jednym łóżkiem pojedynczym – pokoje znajdują się na piętrze oraz 3 sypialnia na parterze z jednym łóżkiem pojedynczym)
- Możliwość wstawienia łóżeczka dziecięcego w sypialni dwuosobowej
- Łazienka z prysznicem
- Ręczniki, suszarka do włosów, zestaw kosmetyków
- Bezpłatny parking
- Radio
- Internet WiFi
Trochę ciekawostek
Nasz szałas Hala Kondratowa jest odzwierciedleniem XIX-wiecznej Bacówki istniejącej na Polanie Kondratowej. Był to budynek z dachem półsochowym *, uwieczniony przez Walerego Eljasza Radzikowskiego (1840-1905) popularyzatora Tatr i Zakopanego, współzałożyciela Towarzystwa Tatrzańskiego, autora przewodników tatrzańskich.
* Dachy sochowe tzw. tatrzańskie to konstrukcja składająca się z trzech elementów. Na pionowych sochach opartych na ziemi i umieszczonych w szczytach budynku opierało się poziome ślemię wyznaczające linię kalenicy. Na nim z kolei, oraz na zrębie ścian wspierały się kluczyny. Odmianą tego typu dachu był dach półsochowy, w którym krótka socha opierała się na zrębie ściany szczytowej